Alseye Warrior W90 ARGB 40mm CPU Air Cooler (For Intel LGA 1700/1200/115X Sockets)
Save -28%
You saved 1,386.00
Price inclusive of all taxes
  • Stock: In Stock
  • Model: W90
ALSEYE
Inquire on WhatsApp
Compare this Product
Features:
  • Precise Temperature Display
  • ARGB Lighting
  • PWM Fan Speed Control
  • 40mm Height Heat column
Aura Synchronization
W90 Air cooler support Aura Synchronization of all the motherboard
Enhenced Cooling Performance
40mm high performance heat column inside
Specifications:
Model W90
Fan Dimensions 90x90x25mm
Product Dimensions 102x100x82 mm
Heatsink Weight 518 g
Hot Column Size Ø40*38MM
Voltage DC 12V
Fan Speed 3000 R.P.M.±10%
Airflow 55.65CFM±10%
Air Pressure 3.65/H20±10%
Current 0.155A±10%
Fan Noise 36.7 dB(A)±10%
Support Platform Intel LGA 1700/1200/115X
Warranty 1 Year
Note *** Features, Price, Specifications are subject to change without notice.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Alseye Warrior W90 ARGB 40mm CPU Air Cooler (For Intel LGA 1700/1200/115X Sockets)”