Alseye Warrior W90 ARGB 40mm CPU Air Cooler (For Intel LGA 1700/1200/115X Sockets)
Inquire on WhatsApp
Deepcool Gammaxx AG620 White ARGB Dual Tower CPU Air Cooler (White)
Add to Cart
Deepcool Gammaxx AG400 ARGB 120mm CPU Air Cooler
Add to Cart
Alseye M240B ARGB 240mm CPU Liquid Cooler (Black)
Alseye T9+ Platinum 5g CPU Cooling Thermal Paste Kit
Add to CartFeatures:
- Precise Temperature Display
- ARGB Lighting
- PWM Fan Speed Control
- 40mm Height Heat column
Aura Synchronization
W90 Air cooler support Aura Synchronization of all the motherboard
Enhenced Cooling Performance
40mm high performance heat column inside
Specifications:
| Model | W90 |
| Fan Dimensions | 90x90x25mm |
| Product Dimensions | 102x100x82 mm |
| Heatsink Weight | 518 g |
| Hot Column Size | Ø40*38MM |
| Voltage | DC 12V |
| Fan Speed | 3000 R.P.M.±10% |
| Airflow | 55.65CFM±10% |
| Air Pressure | 3.65/H20±10% |
| Current | 0.155A±10% |
| Fan Noise | 36.7 dB(A)±10% |